77820.jpg

Arbeta hos oss!

22.05.2021 kl. 11:30
Kom med i vår glada skara på Teaterskolan DOT som projektkoordinator eller som dramapapedagog!

Ansök senast den 4. juni 2021!

Är du tvåspråkig- talar både svenska och finska och gärna fler språk, och har du goda kontakter till både kulturfält och utbildning i Helsingfors? Då kanske DU är den projektkoordinator vi söker!

Teaterskolan DOT erbjuder grundläggande konstundervisning i teaterkonst i Helsingfors. Vi söker nu en 50% projektkoordinator till ett moderskapsvikariat från och med 9.8.2021 - våren 2022 med möjlighet till förlängning.

Du kommer att arbeta varierat med producentuppgifter, elevregister, information, kommunikation och marknadsföring. Ekonomikunskaper räknas som ett plus.Positionen fylls senast då en lämplig kandidat har hittats.

Vi söker också dramapedagoger!

Är du dramapedagog och intresserad av att arbeta med oss? Skicka in en öppen ansökan så talar vi mer!

Skicka CV och följebrev till rektor Anne Sandström rektor[at]teaterskolandot.fi Tel. +358 45 3151150 senast den 4.6.2021.