77949.jpg

Anmälningstiden för nya Teaterskole-elever är i gång!

31.05.2021 kl. 16:45
Vill du börja studera i Teaterskollan DOT från och med hösten 2021? Nu kan du anmäla dig!

Hos oss får du studera teater på ett mångsidigt sätt med professionella lärare och tillsammans med en grupp som består av elever i din egen ålder. Ingen tidigare erfarenhet behövs. Du får bl.a. lära dig att arbeta i grupp, att använda din fantasi och din kreativitet och gestalta olika roller både med din kropp och din röst samt skapa scener och berättelser tillsammans.
Välkommen med!

Höstterminen 2021 börjar må 23.8.

Undervisning sker på 3 olika ställen i Helsingfors: Nordsjö, Luckan i centrum samt på Busholmen.

Som ny kan du anmäla dig till grupper som är på "nivå 1".

Du hittar grupperna och anmälningslänkarna HÄR.